Kolor różowy w męskich stylizacjach – czy to wypada?

0
262

Już od czasów wczesnego dzieciństwa rodzice wmawiają dzieciom konieczność szufladkowania – różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca. Stąd wśród wielu mężczyzn, szczególnie tych konserwatywnych i głęboko zakorzenionych w tradycji panuje przekonanie, iż prawdziwy facet nie powinien nosić koloru różowego – w przeciwnym razie pozbawia się go męskości, stanowczości, czy siły. Przedstawione podejście z pewnością jest wysoce krzywdzące, jak również niezgodne z prawdą historyczną. Dlatego całe szczęście róż oraz jego odcienie coraz częściej pojawiają się na ulicach miast – i to nie tylko w stylizacjach kobiecych, czy dziecięcych. Mężczyźni powoli zaczynają rozumieć, że odpowiednia stylizacja oraz połączenie różu – wręcz przeciwnie dodaje oraz podkreśla prawdziwą męskość. Jaka jest zatem historia koloru różowego? Jak stworzyć udaną męską stylizację wykorzystując ten kolor? Z jakimi dodatkami, czy elementami stroju należy komponować różowy, aby nie popełnić modowej wpadki? O tym wszystkim poniżej.

Gdzie należy szukać początków różu w modzie męskiej?

Jeszcze w XIX wieku kolory całkowicie nie były powiązane z płcią – prędzej z wiekiem. Niebieski zarezerwowany był dla ludzi starszych i doświadczonych, zaś różowy z beztroską dziecinnością. Co się zmieniło? Pod koniec XIX wieku zaczęły być powiązywane oraz przypisywane konkretnej płci. Być może nieco za sprawą przedsiębiorstw odzieżowych, które wypatrzyły w tym podejściu konkretną żyłę złota – ubranka nie mogły być bowiem wykorzystywane ponownie jeśli rodzice mieli dziewczynkę, a kolejne dzieciątko okazało się chłopczykiem. Co to oznaczało? Nic innego jak ponowne zakupy.

Stylowy strój z różem – jak go nosić?

Współcześni mężczyźni stają się coraz odważniejsi oraz pewni siebie, dlatego coraz częściej stawiają na odważne stylizacje. W Wielkiej Brytanii nikogo już nie dziwi widok różowych koszul, spodni, czy dodatków na ulicach miast. W Polsce jest nieco inaczej, niemniej jednak można powiedzieć, że sprawy idą „postępowo”, a stereotypy powoli idą w zapomnienie.

Kolor różowy pasuje właściwie każdemu mężczyźnie, niemniej jednak warto dopasować do swojego typu urody jego właściwy odcień. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim swoją karnację. Mężczyźni, którzy posiadają ciemniejszą skórę znacznie lepiej prezentują się w pastelowych, jasnych oraz delikatnych odcieniach, zaś Ci o jaśniejszym typie skóry powinni zdecydować się na kolory ciemniejsze – tak aby stworzyć lekki kontrast.

Zatem co różowego wybrać i z czym to połączyć?

Najbezpieczniejszym wyborem dla początkującego miłośnika różu jest delikatna koszula z długim rękawem. Ta stylizacja to tak zwany pewniak – po prostu nie sposób założyć ją źle. Podobnie jak luźniejszą koszulkę polo. Zarówno zwykły T-shirt, jak i bardziej elegancka koszula dodają mężczyźnie klasy oraz przystojności. Znacznie mniej bezpiecznym wyborem jest sweter – dużo trudniej jest połączyć go w udanej stylizacji.

Zabawę kolorem różowym rozpocząć można także poprzez przemycanie do stroju elementów w odcieniach różu – zwykły krawat, czy poszetka wydaje się być idealnym wyborem na początek. Ważne jest jednak to aby całość zestawić we właściwych połączeniach kolorystycznych. Zatem jakich? Z jakimi kolorami można łączyć różowy a jakich kolorów unikać? Przede wszystkim wszystkie odcienie różu idealnie komponują się z delikatnością bieli. Idealne są zatem pastele, czy odcienie kremowe, jak również niebieski, czy szary. Unikać należy  zaś czerwieni, choć i to połączenie może bywać udane.

Sprawdź także: https://finezja-moda.pl/brazowa-marynarka-w-krate-kilka-sposobow-noszenia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj