Stylizacja męskiego zarostu – jak dopasować rodzaj brody do kształtu twarzy?

0
245

Podobnie jak z fryzurą, tak samo jest z brodą – nie wszystko pasuje każdemu mężczyźnie. Dlatego pomimo często własnych upodobań i marzeń warto przyjrzeć się dostępnym stylom przycinania zarostu – tak aby dobrać ten idealnie dopasowany do typu własnej urody. A całe szczęście istnieje ich cały ogrom – bez problemu można więc wybrać ten podkreślający same atuty, nie zaś mankamenty twarzy. Strzyżenie brody to prawdziwa sztuka, dzięki której można optycznie wyszczuplić i wydłużyć szczękę, ukryć krótką żuchwę, jak i skrócić zbyt bardzo pociągłą twarz. Jednak wszystko z umiarem – dlatego warto przyjrzeć się podstawowym zasadom obowiązującym w stylizacjach męskich zarostów. Jakie one są? O czym należy pamiętać? Jak idealnie dobrać rodzaj brody do kształtu twarzy? O tym wszystkim poniżej.

Twarz okrągła a kształt brody – jaki wybrać?

Twarz okrągła charakteryzuje się pełną częścią policzkową – wymaga więc zabiegu, który ją nieco wydłuży i wyszczupli. Efekt ten osiągnąć można zarówno poprzez tak zwaną „kozią bródkę”, jak i pełną brodę. Doskonałym pomysłem są również wąsy, które dodatkowo podkreślą efekt. Broda z pewnością powinna być ścięta w szpic. Wykluczony jest kształt owalny lub kwadratowy – przyniesie on bowiem odwroty efekt od zamierzonego, tak jak i odpada dziko rosnący zarost. Linie konturu brody powinny być zaostrzone, starannie skrócone szczególnie na policzkach i bokobrodach, w innym razie twarz zostanie optycznie poszerzona – a przecież nie o to tu chodzi.

Zarost przy twarzy prostokątnej

Jeden z najładniejszych, a zarazem najbardziej pożądanych typów twarzy – proporcjonalny oraz symetryczny. Twarz prostokątna charakteryzuje się tym, że jest tak samo długa i szeroka w każdym miejscu, a także zazwyczaj wysokim czołem i płaskimi, wydłużonymi policzkami. Mężczyźni, którzy są posiadaczami prostokątnych rysów twarzy powinni unikać szczególnie bardzo długich bród, bowiem nie powinni oni dodatkowo wydłużać swoich twarzy. Najlepiej sprawdzają się krótkie zarosty, ponieważ nieco odciągają one uwagę od pociągłości buzi i skutecznie, optycznie ją skracają.

Strzyżenie brody a twarz kwadratowa

Męska twarz kwadratowa odznacza się przede wszystkim bardzo widoczną linią szczęki. Czasami nawet zbyt bardzo widoczną, dlatego należy ją nieco przykryć. Doskonałym sposobem na to jest dobranie odpowiedniego typu zarostu. Trzeba wybierać takie kształty aby twarz wysmuklić i optycznie wydłużyć. Najskuteczniej można to osiągnąć poprzez przycięcie brody dość blisko przy skórze w rejonie kości policzkowych, a wydłużenie jej na długości. Zabieg ten skutecznie pozwala na lekkie zaokrąglanie twarzy, a także łagodzi ostrą linię kwadratowej szczęki.

Trójkątne rysy twarzy – stylizacja brody

Największy znak rozpoznawczy twarzy o typie trójkątnym jest szerokie, wysokie i nieco wypukłe czoło. Jej najszersze miejsce to czoło, tak więc przez to wygląda ona na długą i bardzo pociągłą. Policzki zwężają się, zaś podbródek wygląda na spiczasty i wąski. Odpowiednio dopasowany zarost w bardzo szybki sposób potrafi wyrównać zaburzone proporcje twarzy. Dobrze dobrany – czyli jaki? Na co warto postawić, a z czego całkowicie zrezygnować?

Przede wszystkim zapomnieć można o koziej bródce, czy wyciętych bokobrodach. Oba wspomniane typu podkreślają bowiem to co powinno zostać ukryte – a więc zbyt wąski podbródek. Wyrównanie proporcji twarzy najłatwiej osiągnąć pełnym zarostem, który w rękach profesjonalnego stylisty powinien indywidualnie zostać dopasowany do każdego mężczyzny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj