Zimowe wyprzedaże – co warto na nich kupować?

0
161

Okres zimowy, a konkretniej styczeń i luty to czas, w którym branża odzieżowa, a także obuwnicza ma do zaoferowania liczne wyprzedaże, promocje i oferty specjalne. Jeszcze kilkanaście lat temu wiele marek przeceniało kolekcje wiosna-lato na początku wakacji (zwykle w czerwcu), a jesień-zima zaraz po Nowym Roku. Co prawda dzisiaj wiele marek odchodzi od tego harmonogramu i organizuje wyprzedaże przez cały rok, jednak nadal w okresie styczeń-luty można trafić na wiele interesujących i godnych uwagi okazji.

Największym błędem popełnianym przez klientów jest kupowanie produktów, które nie są do niczego potrzebne. Atrakcyjne ceny są zwykle bardzo kuszące, a to sprawia, że decyzje o kupnie określonych wyrobów są podejmowane pod wpływem impulsu. Aby uniknąć sytuacji, w której kupione rzeczy nie będą później używane, warto przygotować sobie listę przedmiotów, które są rzeczywiście potrzebne. Poniżej można znaleźć kilka ogólnych przykładów produktów, które mogą się przydać i które warto kupować podczas zimowych wyprzedaży.

Produkty wykonane z kaszmiru

Dobrym wyborem są produkty wytwarzane z kaszmiru. Jest to specjalny rodzaj wełny charakteryzujący się wysokim poziomem miękkości oraz ciepła. Materiał ten jest pozyskiwany od kóz kaszmirskich i jest to jedna z najdroższych tkanin na świecie. W związku z tym ubrania i dodatki kaszmirowe zaliczają się do wyrobów z wyższej półki cenowej. To właśnie dlatego warto szukać takich produktów przy okazji różnych wyprzedaży. Zwykle takie oferty można znaleźć w sklepach oferujących odzież wielu marek, ponieważ rzadko kiedy decydują się przetrzymywać ubrania na kolejny rok, tak jak oficjalne sklepy konkretnych marek.

Wyroby renomowanych marek, które rzadko robią przeceny i promocje

Wiadomo nie od dziś, że przeceny, promocje, oferty specjalne i rabaty od bardzo dawna zakorzeniły się w branży mody męskiej. Nadal jednak istnieją marki, które nie organizują promocji lub robią to bardzo rzadko. Brak promocji jest często związany z konkretnymi grupami produktów, takimi jak na przykład torby ze skóry, akcesoria szyte ręcznie, buty klasyczne. Oczywiście w takim przypadku raczej nie ma sensu szukania przecen na poziomie 60-70% tylko bardziej na poziomie 20-30%. Warto jednak zwracać uwagę na takie promocje, ponieważ dzięki nim można kupować wysokiej jakości, markowe produkty w niższych cenach.

Buty w wersji klasycznej

Podobnie jak w przypadku wyrobów kaszmirowych, również buty klasyczne charakteryzują się niską marżą i są dość rzadko przeceniane. Czasami jednak mamy do czynienia z butami, które słabiej się sprzedają z różnych powodów. W takiej sytuacji nawet najbardziej zatwardziałe marki organizują przeceny i rabaty. Zwykle dotyczy to dość nietypowych kolorów, rozmiarów, itp.

Wyroby marek, które na co dzień są zbyt drogie

Czasami na rynku odzieżowym i obuwniczym dostępne są produkty drogich marek, na które nie stać daną osobę. Można się też spotkać z opiniami, że wydawanie dużych kwot na określone produkty jest nieopłacalne i najzwyczajniej w świecie nierozsądne. Jeśli więc pojawiają się jakieś wyprzedaże i atrakcyjne obniżki cen to warto dokonać zakupu kilku produktów na zapas. Dotyczy to w głównej mierze przedmiotów, które są potrzebne i których warto mieć więcej w garderobie.

Oczywiście dzięki zimowym przecenom można również kupować wiele innych ciekawych produktów, takich jak na przykład całoroczne klasyki czy też wyroby, które mogą być modne i praktyczne tylko przez jeden sezon. W takim przypadku niższa cena sprawia, że nie trzeba nadmiernie obciążać własnego budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here